Logowanie

Nie masz jeszcze konta?

O podkarpaciu

Wymagana instalacja Flash.

Nowe firmy

Ankieta

Brak ankiet.

Mimo mniejszej liczby turystów, sanocki skansen nadal cieszy się dużą popularnością…

  »  Aktualności /  Mimo mniejszej liczby turystów, sanocki skansen nadal cieszy się dużą popularnością…

Galeria zdjęć Poniedziałek, 30 Sierpnia 2010

Mimo mniejszej liczby turystów, sanocki skansen nadal cieszy się dużą popularnością…

SANOK. Jak wynika z danych prowadzonych przez Muzeum Budownictwa Ludowego, liczba turystów odwiedzających obiekt jest obecnie mniejsza niż w ubiegłym roku. Mimo to, jak zapewniają pracownicy skansenu nie ma powodów do obaw.

W tym roku od stycznia do lipca skansen odwiedziło o 25% mniej turystów niż w poprzednim.
- Niższa frekwencja w porównaniu do ubiegłego roku nie oznacza, że turystom nie podoba w naszym skansenie - stwierdza Hubert Ossadnik, kustosz i kierownik Działu Oświatowo-Promocyjnego skansenu.
- W naszej ocenie jest to związane z kilkoma czynnikami. Przede wszystkim z ogólną promocją regionu. Jeżeli np. w Bieszczadach ruch jest mniejszy to wiadomo, że u nas będzie podobnie. Warto wspomnieć, że duży wpływ na frekwencję miały powodzie, które dotknęły Podkarpacie w maju i czerwcu. Wiele wycieczek, a także indywidualnych turystów odwołało więc swoje wizyty. Gdyby nie zaistniała sytuacja, to liczba turystów byłaby porównywalna z rokiem ubiegłym, w którym to  frekwencja była rekordowa, nie porównywalna z żadnym innym - dodaje.

Mimo niższej frekwencji Muzeum Budownictwa Ludowego w dalszym ciągu należy do najchętniej odwiedzanych przez turystów skansenów, nie tylko w Polsce, ale i Europie. W ciągu roku sanocki skansen odwiedza od 80 do 100 tys. turystów. Największy odsetek zwiedzających stanowią indywidualni turyści (aż 49% wszystkich zwiedzających). Przybywa też bardzo dużo osób z zagranicy, najwięcej z Francji i Niemiec, ale też z innych krajów, takich  jak: Wielka Brytania, USA, Ukraina, a nawet Malta i Kanada.

ZDJĘCIA NA STRONIE:
beta.esanok.pl/2010/mimo-mniejszej-liczby-turystow-sanocki-skansen-nadal-cieszy-sie-duza-popularnoscia%E2%80%A6.html

Tak duża liczba turystów wymaga też odpowiednio przeszkolonej kadry przewodników.
- W skansenie pracuje ok. 90 przewodników. Im większy ruch turystyczny tym przewodników potrzeba więcej. Warto zaznaczyć, że aby zostać naszym przewodnikiem wystarczy być w pierwszej klasie szkoły średniej. Po ukończonych 2-miesięcznych  kursach (teoretycznych i praktycznych) śmiało można już oprowadzać po naszym obiekcie - tłumaczy Hubert Ossadnik.

Co nowego w skansenie?
Obecnie w Muzeum Budownictwa Ludowego trwają prace nad centrum galicyjskiego miasteczka. Jak informuje kustosz wszystko odbywa się w ramach projektu "Galicyjski rynek - budowa sektora miejskiego w Parku Etnograficznym w Sanoku". Ogółem ma powstać 26 drewnianych budynków, których rozmieszczenie stanowić będzie typowy układ galicyjskiego miasteczka z  końca XIX w. i początku XX w. Każdy z obiektów zostanie wyposażony w odpowiednie sprzęty, urządzenia, meble, a więc wszystko to co odzwierciedli pełny obraz życia, pracy i wypoczynku społeczności miasteczka.

Już teraz powstało 23 obiekty, a  jeszcze 3 czekają do realizacji. W całości miasteczko gotowe ma być do czerwca 2011 r.

Klaudia Twarda

Autor:   .


Dodaj swoją opinię

Dostęp do komentowania mają tylko zalogowani użytkownicy.

Powiadom znajomego

Pola oznaczone (*) są wymagane.
 
 
 
Kod weryfikacyjny

Wpisz cyfry, które widzisz na obrazku.

 
Dbamy o Twoją prywatność
Podane przez Ciebie powyższe adresy e-mail nie zostaną przesłane do Redakcji serwisu i nie będą udostępnione żadnym podmiotom lub osobom trzecim.

Opinie

Jeszcze nikt nie dodał swojego komentarza do tego artykułu.

¤ wyraź swoją opinie jako pierwszy ¤

Copyright 2003 - 2015 © Noclegibieszczady.pl
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)