Logowanie

Nie masz jeszcze konta?

O podkarpaciu

Wymagana instalacja Flash.

Nowe firmy

Ankieta

Brak ankiet.

Policja na wodzie. Dodatkowe patrole na Jeziorze Solińskim (FILM, ZDJĘCIA)

  »  Aktualności /  Policja na wodzie. Dodatkowe patrole na Jeziorze Solińskim (FILM, ZDJĘCIA)

Galeria zdjęć Czwartek, 16 Czerwca 2016

Policja na wodzie. Dodatkowe patrole na Jeziorze Solińskim (FILM, ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Choć do wakacji pozostało jeszcze nieco ponad tydzień, coraz chętniej i liczniej korzystamy ze sprzyjającej aury i wypoczywamy nad wodą. Nad bezpieczeństwem korzystających z tej formy wypoczynku czuwają policjanci.

Tak jest m.in. na największym sztucznym zbiorniku retencyjnym w Polsce - Jeziorze Solińskim, gdzie służbę pełnią policjanci z Leska. Funkcjonariusze apelują o rozwagę i przypominają o podstawowych zasadach, które obowiązują podczas pobytu w rejonach zbiorników wodnych.

Na Jeziorze Solińskim bezpieczeństwa pilnują policjanci z Leska. W trakcie służby kontrolują kąpieliska, patrolują strefę przy zaporze od strony wody, kontrolują także jednostki pływające, ich wyposażenie i trzeźwość sterników. Policjanci z patrolu wodnego w Polańczyku dysponują trzema łodziami (dwie łodzie Sportis 650 oraz łodź Parker 650), dzięki którym szybko i sprawnie interweniują, gdy zagrożone jest życie lub zdrowie wypoczywających nad wodą.

Jedną z takich interwencji funkcjonariusze podejmowali w niedzielę. W trakcie rejsu turystycznego z pasażerami sternik łodzi był pijany. Mężczyzna miał też zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

W czasie wakacji, we wszystkie atrakcyjne turystycznie miejscowości regionu Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie wysyła dodatkowe patrole. Tak też będzie w Solinie, gdzie dodatkowo podczas wakacji działać będzie sezonowy posterunek policji. Funkcjonariusze będą czuwać nad bezpieczeństwem turystów wypoczywających latem w Bieszczadach. Szczególną uwagę będą zwracać na tereny wokół Jeziora Solińskiego. Każdy z delegowanych policjantów dobrze pływa i potrafi udzielić pierwszej pomocy.

Policjanci przypominają!

Przecenienie własnych umiejętności podczas kąpieli i niedostateczna opieka nad dziećmi mogą być tragiczne w skutkach.  Przy okazji letnich wycieczek i aktywnego wypoczynku - o tragedię nietrudno. Aby wypoczynek nad wodą nie zmienił się w tragedię, wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad i zabrać ze sobą nad wodę również zdrowy rozsądek.

1. Powinniśmy się kąpać tylko w miejscach strzeżonych i pod żadnym pozorem nie wolno wchodzić do wody w miejscach zabronionych.

2. Dzieci powinny bawić się nad wodą tylko pod czujną opieką dorosłych.

3. Gdy wchodzimy z dziećmi do wody zabezpieczmy je w specjalne rękawki bądź kamizelki.

4. Po dłuższym leżeniu na słońcu nie wchodźmy od razu do wody, najpierw stopniowo zmoczmy ciało. W ten sposób unikniemy szoku termicznego.

5. Nie skaczmy "na główkę". Dno naturalnego zbiornika może się zmienić w ciągu kilku dni. Gdy jednak w czasie kąpieli dojdzie już do urazu kręgosłupa, najważniejsze jest, aby ostrożnie przetransportować poszkodowanego na brzeg i koniecznie sprawdzić drożność dróg oddechowych. Natychmiast wezwijmy także pogotowie ratunkowe. Od naszej reakcji może zależeć czyjeś życie.

6. Materace zostawmy na brzegu - nie wypływajmy na nich na środek jeziora.

7. Nigdy nie wchodźmy do wody nawet po wypiciu najmniejszej ilości alkoholu.

KWP

Autor:   .


Dodaj swoją opinię

Dostęp do komentowania mają tylko zalogowani użytkownicy.

Powiadom znajomego

Pola oznaczone (*) są wymagane.
 
 
 
Kod weryfikacyjny

Wpisz cyfry, które widzisz na obrazku.

 
Dbamy o Twoją prywatność
Podane przez Ciebie powyższe adresy e-mail nie zostaną przesłane do Redakcji serwisu i nie będą udostępnione żadnym podmiotom lub osobom trzecim.

Opinie

Jeszcze nikt nie dodał swojego komentarza do tego artykułu.

¤ wyraź swoją opinie jako pierwszy ¤

Copyright 2003 - 2015 © Noclegibieszczady.pl
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)