Logowanie

Nie masz jeszcze konta?

O podkarpaciu

Wymagana instalacja Flash.

Nowe firmy

Ankieta

Brak ankiet.

Czy warto zaciągnąć kredyt na spłatę innych kredytów?

  »  Aktualności /  Czy warto zaciągnąć kredyt na spłatę innych kredytów?

Galeria zdjęć Czwartek, 05 Stycznia 2017

Czy warto zaciągnąć kredyt na spłatę innych kredytów?

Nie istnieją kredyty, których nie trzeba spłacać. Polacy zdają sobie z tego sprawę, lecz nie zmienia to faktu, że z każdym rokiem liczba dłużników w Polsce rośnie. Osoby zadłużone często nie wiedzą jak poradzić sobie z ciążącym na nich problemem i z tego powodu podejmują różne decyzje, które często jeszcze bardziej pogarszają ich sytuację finansową. Niektórzy z nich nieumiejętnie zaciągają kolejne kredyty, aby spłacić zobowiązania z przeszłości. Takie zachowanie jedynie nakręca spiralę zadłużenia, która niejedną osobę doprowadziła do życiowej katastrofy.

Co robić, gdy pewnego dnia okaże się, że nasz zaległy dług domaga się spłaty, a my nie mamy na to środków? Decyzja, którą wtedy podejmiemy powinna być zależna od wielkości zadłużenia. Gdy jest ono niewielkie, to rozsądniej jest zrobić cięcia w domowym budżecie i w ten sposób zaoszczędzić gotówkę. Jeśli natomiast zadłużenie jest wysokie i wynika z kilku zobowiązań, wtedy można skorzystać chociażby z kredytu konsolidacyjnego – najważniejsze, by robić to rozsądnie. Porównuj kredyty - Kredyt gotówkowy | Porównywarka kredytów PADO24.

Jak pozbyć się niechcianego długu, gdy jest niewielki?

Małe zadłużenie – mały problem.  Istnieją różne sposoby na pozyskanie środków potrzebnych do spłaty niewielkiego długu. Jednym z nich jest ograniczanie wydatków. W domowym budżecie często znajdują się rzeczy, bez których możemy się obyć. Należeć do nich mogą gadżety związane z naszym hobby, smakołyki lub różne używki niebędące obowiązkowymi składnikami naszej codziennej diety. Odmawiając sobie ich zakupu, możemy zaoszczędzić sporo gotówki, którą później przeznaczymy na spłatę rat. Dodatkowo, oszczędności wynikać mogą z zaprzestania jedzenia „na mieście” lub wyprzedaży niepotrzebnych rzeczy. Większość z nas posiada różne zbędne akcesoria, które można przecież spieniężyć. Dzięki aukcjom internetowym istnieje możliwość, by w krótkim czasie pozbyć się zbędnego sprzętu i tym samym wygenerować dodatkowe środki na spłatę rat. Takie sposoby pozyskania środków mogą oczywiście stanowić pewne wyzwanie, jednak z pewnością często będą o wiele lepszym pomysłem, niż zaciąganie kolejnego kredytu.

Jak spłacić duże zadłużenie?

Nie zawsze mamy możliwość, by w prosty sposób pozbyć się długów. Dzieje się tak szczególnie wtedy, gdy zmagamy się ze spłatą kilku kredytów jednocześnie, a ich łączne koszty przewyższają nasze finansowe możliwości. Rozwiązaniem, które może być nam pomocne, jest zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego. Jego główną zaletą jest wydłużenie czasu spłaty rat, a jednocześnie ich zmniejszenie – pamiętajmy jednak, że finalnie przyjdzie nam często zapłacić więcej odsetek. Kredyty konsolidacyjne oferują zarówno parabanki, jak i banki tradycyjne. Lepszym rozwiązaniem będzie oczywiście skorzystanie z usług tych drugich, gdyż gwarantują korzystniejsze oprocentowanie. Bardzo ważne jest, by nie próbować po prostu unikać spłacania rat, ponieważ może to przynieść bardzo wiele problemów.

Zaciąganie kredytów zawsze wiąże się z pewnym obciążeniem oraz jasno określonymi konsekwencjami, jakie bank wyciąga w stosunku do nieuczciwych kredytobiorców. Zawsze warto dobrze znać warunki podpisanej umowy oraz przestrzegać ustalonych zasad. Zajęcia komornicze, zła opinia w Biurze Informacji Kredytowej i marne perspektywy na poważniejszą współpracę z instytucją finansową – to jedynie niektóre z problemów, jakie mogą nas dotyczyć, gdy kredyty okażą się dla nas zbyt dużym obciążeniem. Zaciągnięcie kolejnego zobowiązania powinno być decyzją bardzo przemyślaną i rozsądną. W ogólnym rozrachunku taki sposób spłacania wcześniejszych długów nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem i powinniśmy korzystać z niego jedynie w ostateczności.

PADO24 - najlepsze informacje ze świata finansów!

Chcąc uniknąć problemów ze spłatą zadłużenia, powinieneś przede wszystkim wybrać odpowiednią ofertę kredytu. Jeżeli nie chcesz podejmować złych decyzji finansowych – zajrzyj na stronę PADO24! Dzięki niej dowiesz się wielu przydatnych informacji dotyczących kredytów gotówkowych, a także będziesz mógł sprawnie porównać najlepsze oferty! Dobry kredyt gotówkowy tylko z PADO24!

logo_mobilne

Artykuł sponsorowany

Autor:   .


Dodaj swoją opinię

Dostęp do komentowania mają tylko zalogowani użytkownicy.

Powiadom znajomego

Pola oznaczone (*) są wymagane.
 
 
 
Kod weryfikacyjny

Wpisz cyfry, które widzisz na obrazku.

 
Dbamy o Twoją prywatność
Podane przez Ciebie powyższe adresy e-mail nie zostaną przesłane do Redakcji serwisu i nie będą udostępnione żadnym podmiotom lub osobom trzecim.

Opinie

Jeszcze nikt nie dodał swojego komentarza do tego artykułu.

¤ wyraź swoją opinie jako pierwszy ¤

Copyright 2003 - 2015 © Noclegibieszczady.pl
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)